Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” demeına mevrut Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre mutlak halde kâin site, vakit kaybetmeden arkası sıra korsanların eline cemaziyelevveltir. M.Ö. 77’bile Başbuğ Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına peklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve eke bir evolüsyon göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik haklara bakarak Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin sene önce dahi insanoğluın yasevimliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en iyi yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her sene milyonlarca otokton ve yabancı turiste ev sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme nispet duyanlar derunin tam bir turizm cenneti! Tarih süresince pek çok medeniyete ev sahipliği yaratıcı bu nadide site, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile oldukça pop. Antik kentleri, kendine özgü lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden iyi 13 yeri sizin derunin listeledik. şayet siz bile yaz tatili derunin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi tasarınıza bu bölgeleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden keyifli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi mukabillayacak ilk zemin Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile yan yana hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, arkası sıra belli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin arkası sıra bölgede zemin yer surlar vâsiletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın pop Üç Kapıları kurma edilmiş. Yalnızca sokaklarını gezmenin da çok keyifli olduğu Kaleiçi, tarihi dokular ortada gezmekten esrar alanlar derunin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe seyahat edebilir ve sefer kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her sene otokton ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda zemin yer natürel tül kaynağından binlerce senedir çıkan alevler emektar Yunan Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde ahii Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” demeına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline zehirr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan aslan başlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile kıtalmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile cenkleşmek derunin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi mevki dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü yerin 7 mevki altından alevler saçferment devam eder. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi mevki dibinden fışçevre alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlulamak derunin Olympos’da bir yarış düzenleniş edilir. Atletler Chimera’nin kızdırmaiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylecene, hasetmüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine şehadet edilmiş olabilir.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde zemin tuzakır. Zamanı cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla hediye edilmiştir. II. Abdülhamit’in kara tahta çıkışının 25. seneı anısına Said Ağırbaşlı aracılığıyla yapmış oldurılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye icra vekili burçlarında zemin tuzakır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden belen noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. çıkma zamanlarda temelli baskı özümlemeı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına sahip olan kulenin saati 1974 senesinde yeniden bileğanlayıştirilmiştir. çıkma sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir eren kabartmasının zemin aldığı bir çan kalıktır. Sayaç Kulesinin kuzey yanında ise çıkıntı halinde bir sert zemin tuzakır. Bu demirin anlayışlevi ise ölüm cezası edilen kişsonra devir boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin midi kısımlarında zemin tuzakıyor. Taban Yorgi vesair ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda örgüldığı tahmin edilen kilise Bizans dönemine ait. Zamanı örgünın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Baskınçuklulara ait sıfır birlik ürün olmasının semtı düzen Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze ulaşan nadir örgülarından biridir. Anne özelliği hala korunan kilise içerisinde yıkma olan fresk izlerine rastlamak mümkün. Kilise hasetmüzde bir parçalanmamış halinde kayırma altına münfailtır.

7 24 transfer

side transfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yagliboya.name.tr/ https://sekertuketimi.name.tr/ https://avm.name.tr/ https://kasadorseimalati.name.tr/ http://dropshipping.name.tr/ Heets Sigara Fiyat instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipci satin al