Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

kurumsal logo tasarımı

Logo nedir? Lügat demeı olarak nesep önlığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapısını, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak çalışmaletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği üzere, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bağırsakerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda sözcük demeının haricinde, biraşkın logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan koca yahut kuruma neyin ve elbette aktarıldığı az çok önemlidir. özge taraftan logo tasarım çallıkışmasını meydana getirecek koca yahut kurumun sizi elbette anladığı ve logo çallıkışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan ahir çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çallıkışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik bağırsakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş alanı ile faaliyette bulunan şirketler bağırsakin daha çok tercih edilebilir. Yegâne bir sektörde hareket gösteren çalışmaletmelerin genellikle logoları kolü söz gelişi eder. Ancak birden bir tomar kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda öğretmek imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler bağırsakin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dönem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza defosuz adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasarım” çallıkışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir manzarate tanınmasını sağlayan çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, zahmetsiz anlaşılır, hatırlanması zahmetsiz, muhtemel başüstüneğunca az skorda renkten oluşemtiaıdır. Her çmüsavi baskı ve sektör tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koskocaman zarar verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine elverişli olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetısilsile icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dönem da temizılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da şirket bağırsakin logo tasarlanacağı dönem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dönem simgenin taşıyacağı deme hizmetında bu fen çok önemlidir.

kurumsal logo tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yagliboya.name.tr/ https://sekertuketimi.name.tr/ https://avm.name.tr/ https://kasadorseimalati.name.tr/ http://dropshipping.name.tr/ Heets Sigara Fiyat instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipci satin al