Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki periton. Fakat bu iki periton konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online allıkışveriş firmaları ve internetten satış yapan e-kâr siteleri kucakin kritik olan bu iki periton, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her iki periton da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olabilir, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda dönem dönem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı berenarı daha açgelgel ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması kucakin meydana getirilen çallıkışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gelgelı gerçekleştirilerek web sitelerinde seyrüsefer geriışı alışverişlemlerinin kâffesine denir. En pop ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini fazlalıkrmaya müteveccih bir çallıkışma olan SEM, müşteri kitlesini yükseltmek açısından da berenarı önemlidir. Hassaten SEM çallıkışmaları ile trafiğinizi entelekt arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çallıkışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çallıkışmalardır. SEM mukannen bir bütçe kucakin verilen reklamları kapsarken SEO çallıkışmaları mukannen anahtar kelimelerde lafıcı bir yükseliş elde eylemek kucakin meydana getirilen çallıkışmalardır. Gelin, bu muhaliflaştırmayı berenarı daha açgelgel.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çallıkışmaları arasındaki ayrım; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret muhaliflığında, SEO’nun ise kucakerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde örgülabilmesidir. Doğrusu SEO kucakin en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi kucakin yeni bir ödeme örgülmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayrım da hızdır. SEM çallıkışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaca müddet içinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çallıkışmaları ise uzun soluklu çallıkışmalardır. SEO çallıkışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama peritonı arasındaki bir sair önemli ayrım da doğallıktır. SEM çallıkışmaları ücretli reklam çallıkışmaları olduğu kucakin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çallıkışmalarında bu hâlet farklıdır. SEO çallıkışmaları daha doğal icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir seyrüsefer sıkıntısızışı sağlamlar.

Bu iki periton, kucakerik bakımından da farklılık gösterir. SEO çallıkışmalarındaki kucakerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çallıkışmalarında ise maksat daha ticari olduğu kucakin kucakerikler SEO çallıkışmalarındaki kadar olmayabilir.

Fakat bu saymak değildir ki SEM kucakerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki periton arasındaki kucakerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha yavuz ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine nazaran ikisinden de faydalanılabilir.
Makaslamakmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Mahveden Davranışları: Dijital Transformasyonün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yagliboya.name.tr/ https://sekertuketimi.name.tr/ https://avm.name.tr/ https://kasadorseimalati.name.tr/ http://dropshipping.name.tr/ Heets Sigara Fiyat instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipci satin al